Blog

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır

Halı

Halı bir ev için olmazsa olmaz eşyalar arasındadır. Yeni-eski bir evde halı önemli bir yer tutar. Koltuk, perde, mobilyalar halıya göre veya tam tersi uygun renkteki eşyalar ile alınır. Peki evdeki halımızın bakımını yapıyor muyuz? Bu makalemizde halı bakımından bahsedeceğiz.

Halı Bakımı Nedir?

Halının ömrünü uzatacak, daha temiz kullanmamızı sağlayacak tüm yöntemler halı bakımı altında toplanmaktadır. Süpürme, silme, halı üzerine eşya koymama başlıca yapılabileceklerdir. Halı bakımı için halı etiketinde kısaca gösterilmektedir.

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde basit olarak yapabileceğiniz bazı işlemler ile halınızın bakımını yapmış ve ömrünü uzatmış olacaksınız. Evde halı bakımı için ilk yapacağınız işlem halı üzerinde ezici eşya koymamak olacaktır. Halı üzerinde konulan eşyalar özellikle kanepe tarzında ayaklı eşyalar halıya zarar verebilir. İlla konulması gerekiyor ise biraz geniş düz bir levha üzerine koymakta fayda var.

Bir diğer bakım yöntemi de halıyı düzenli olarak yüksek emiş gücüne sahip elektrikli süpürge ile süpürmek olacaktır. Kimi zaman karşılaşıyoruz, süpürgenin emiş gücü az olduğu için hav diplerindeki pisliklere ulaşamamaktadır.

Bir diğer bakım yöntemi halı üzerine dökülen bir şeyi hızlıca temizlemektir. Bu da halı havına dükelen şeyin nüfuz etmesinin önüne geçecektir. Tezaltem Halı Yıkama leke çıkarma hizmeti de vermektedir.

Halınızı güneşten koruyun. Bir çok evde güneş halıya tam olarak görmemektedir. Bazen köşesini, bazen yarısını görmektedir. Bu da sürekli olarak aynı yönde konulan bir halının güneş gören kısmının solmasına sebep olacaktır. Mümkün olduğunca halınızı güneşten koruyunuz.

Bünyan halısı yıkama

Bünyan Halısı Yıkama

Bünyan halısı nasıl yıkanır?

Bünyan halısı yıkama için öncelik kir ve tozlardan arındırılmış bir halı halidir. Islatıldığı andan itibaren hemen fırçalama işlemine geçilmelidir. İşlem sonrasında yine seri bir şekilde durulama yapılmalıdır. Eğer halının cinsi tüylü ise diplerde biriken tüyler, havlar özellikle temizlenmelidir. Bu da kullanılacak şampuanın kaliteli olması ile ancak mümkün olur. Hijyenlik ve parlaklık bir halı için vazgeçilmez iki detaydır.

Bünyan halısı yıkama

Bünyan halısı

El dokuma halılarında kalite bilindiği üzere atılan ilmek, düğüm sıklığı ve boyası itibari ile değişen bir durumdur. Eğer yıkama esnasında boyalarda renk açılması söz konusu olursa bu ister amatör ister profesyonel olsun bir yanlışlık var demektir. Bilinçsiz temizleme işlemi her şekilde mevcut olup olan halılara olmaktadır. Halılar kesinlikle tek tek yıkanmalıdır, önce kaba kirlerden arınma en önemli aşamadır. Dokuma halıların düzenli bir şekilde profesyonel bir yıkama şirketinde yıkanması önemlidir.

Durulamanın iyice yapıldığından emin olunduktan sonra aynı hızla halı sıkma işlemine alınmalıdır. Boya akma ihtimali düşünüldüğünden tek başına sıkım yapılması uygun olan çözüm yoludur. Bünyan halıları yıkaması ve sonrasındaki her aşama tecrübeli personel arar. Bu tecrübeyi biz de bulacağınızı özellikle belirtmek isteriz.

 

Antalya Halı Yıkamacılar Toplantısına Katıldık

Bu geçtiğimiz hafta sonu Antalyada 14.sü yapılan İstişare Toplantısına Tezaltem Halı Yıkama olarak katılım sağladık. Büyük bir katılım ile gerçekleşen etkinliğe ait notlarımızı paylaşmak istedik.

2006 yılında kurulan Phtyd her yıl olduğu gibi bu yıl da istişare ve tanışma toplantısı düzenledi. Firma olarak bizler de bir kaç arkadaş ile birlikte Cuma günü otele giriş yaptık. Kısa bir dinlenmenin ardından otelin hizmetlerinden yararlanmak için aktiviteler katı olan -1. katta havuz, hamam hizmetlerini denemiş olduk. Daha sonra akşam yemeği ile birlikte tanışma toplantısına katıldık.

Antalya halı yıkama toplantısı

Cuma Akşamı Tanışma Toplantısı

Phtyd Başkanı Sayın Bahattin ERSÖNMEZ in kısa açılış konuşmasından sonra sektör hakkında bilgiler verildi. Daha sonra yeni üyelere katılım belgeleri ve Phtyd halısı teslim edildi.

Cumartesi

Cumartesi kahvaltının ardından saat 10:00 da asıl program başladı. Phtyd Başkanının kısa açılış konuşmasından sonra sözü Bursa Muhtelif Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı A. Özkan İLHAN aldı ve meslek odalarının halı yıkamaya kattıkları değerler hakkında bilgiler verdi. Sayın İLHAN’ın konuşmasından sonra MEB Mes. Eğt. Daire Başk. Şube Md. Sayın Refik OLGUN sözü aldı.

Sayın OLGUN, 3308 sayılı yasanın öneminden, halı yıkama mesleğinin çıraklıktan ustalığa kadar geçen süreçler ve genel olark görüşlerini bildirdi. Çok detaylı bir sunum hazırladığı için şükranlarımızı sunuyoruz. Konuşmasından sonra soruları kabul eden sayın OLGUN, büyük bir samimiyetle soruları cevapladı.Sayın Olgun’un konuşmasından sonra toplu hatıra fotoğrafı çekilerek öğle yemeğine geçildi.

Yemekten sonra Dernek Başknaları toplantısına da katıldık. Sayın Bahattin ERSÖNMEZ yine burda da güzel bir konuşma yaptı. Konuşmasında derneğin faaliyetleri ve 2018 yılı faaliyet planlaması ie birlikte halı yıkama işinin makineleşmesi ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra karşılıklı soru-cevaplara geçilerek sosyal medyada büyük tartışma oluşturan konular da açıklığa kavuşmuş oldu.

Program sonunda kısa bir serbest zamandan sonra yemeğe geçildi ve yemeğin ardından İstişare Toplantısınınn Galası yapıldı.

Pazar ve Son Gün

Pazar günü artık dünüş için hazırlıklar yapıldı ve önce kahvaltı daha sonra hazırlık ve havaalanına yolculuk şeklinde süreç ilerledi.

Genel olarak Tezaltem Halı Yıkama olarak çok verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Yeni üyeler, yeni çalışma sistemleri ve sektöre katılan yeniliklerden haberdar olmuş olduk. Aşağıda etkinlik ile ilgili fotoğrafları beğeninize sunuyoruz. Tezaltem halı yıkama bu tür etkinliklere katılarak her zaman için halı yıkama sektörünün kalbinde yer alamaya devam edecektir.

Antalya halı yıkama toplantısı

Antalya halı yıkama toplantısı

Antalya halı yıkama toplantısı

 

26-28 Ocakta Halı Yıkamacılar Antalya Toplantısındayız

Tezaltem halı yıkama olarak her yıl Antalya’da gerçekleştirilen PHTYD İstişare Toplantısına bizler de katılıyoruz. Halı yıkama sektörü ile ilgili yenilikler, bilgiler ve değerli konuşmacıların yer aldığı etkinliğe her yıl olduğu gibi bu yıl da katılmaya çalışacağız.

26-28 Ocak antalya istişare toplantısı

Tezaltem Halı Yıkama Fabrikası teknolojiyi çok yakından takip eden modern bir firmadır. Bu tür etkinliklere sık sık iştirak ederek gelişmeleri yakından takip etmektedir. Bizler en iyi en kaliteli hizmeti sizlere sunmak için var gücümüzle çalışmaktayız. Antalya programında da sizlere en kaliteli hizmeti sunmak için gelişmeleri yakından takip edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Canlı Yayınlar ile gerek sosyal medyada gerek web sitemize etkinlik ile ilgili gelişmeleri duyurmaya çalışacağız.

Phtyd İstişare Toplantısı

2005 yılında Türkiye genelinden bulundukları iller de marka olmuş Halı Yıkama Firmalarının temsilcilerinin tanışması amacıyla ANTALYA IC GREEN PALACE de organize edilen toplantıda katılımcıların istekleri doğrultusunda temelleri atılan Phtyd 2006 yılında Türkiye genelinde çeşitli İllerden gelen emeğine, mesleğine, meslektaşına değer veren, işinin ehli, değişime ve gelişime açık, sektörde sorunun değil çözümün parçası olmak isteyen duyarlı ve özverili 42 meslektaşımızla ilk genel kurulunu yaparak kurucu başkanımız Sn. Azem Kökez beyin başkanlığında PROFESYONEL HALI TEMİZLEYİCİLERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİNİ (PHTYD) kurulmuştur. Her yıl düzenli olarak Antalya’da düzenlenen istişare toplantıları ile sektör hakkında gelişmeler irdelenmiş, öneriler sunulmuşp ve bir çok yenilik sektör ile buluşmuştur.

14. Phtyd antalya İstişara Toplantısı

2018 yılındada 14. sü derçekleşecek olan etkinlikte öne çıkan detay Phtyd Başkanlık seçimi olacaktır. Şimdiden yeni Başkana başarılarımızı ve sektöre vereceği desteklerden dolayı teşekkürlerimizi iletelim. 26-28 Ocakta Antalya’da buluşmak dileğiyle tüm okuyucularımıza temiz günler geçirmenizi dileriz. Ataşehir ve Kadıköy Tezaltem Halı Yıkama Fabrikası

 

Ataşehir El Dokuma Halısı Yıkama

Ataşehir el dokuma halısı yıkama için firmamız kurumsal hizmetleri ile uygun fiyata ve tam zamanında prensibiyle sunuyor. El dokuma halıları firmamızın tecrübesiyle zarar vermeden, titiz yıkadığı halılardır. Sorunsuz bir halı temizliği için Tezaltem size yeter.

Ataşehir’de El Dokuma Halı Yıkama
Tazaltem Ataşehir halı yıkama: 0216 466 65 65

Ataşehir el dokuma halısı yıkama

El dokuma halı yıkama hizmetinden bir çok firma uzak durmak ister. Çünkü el emeği olan bu halılar hem pahalı hem özel ve narin halılardır. Yanlış işlemde kullanılmaz hale gelebilmektedir. Hal böyle olunca el dokuma halı yıkama işini profesyonel halı yıkama firmaları üstlenmektedir ve Tezaltem Profesyonel halı yıkama fabrikası da bu değerli halılarınızı yıkamaktaır.

El dokuma halılarını Nasıl yıkıyoruz?

Bu halıları kesinlikle otomatik makinelerde yıkamıyoruz. Elde yıkama makineleri ile bu halılar tek tek yıkanmakta ve hijyen bir temizliğe kavuşmaktadır. El dokuma halılarının en büyük düşmanı çamaşır suyu ve kimyasal leke çıkarıcılardır. Hele ki kök boyalı kilimler çamaşır suyu için çok narindir. Doğal maddelerden imal edilmiş halı şampuanları ile halılar tek tek yıkanır. Yıkama sonrası durulama çok önemlidir. İyi durulanmayan halı üzerindeki şampuan kalıntıları uzun süreli halının kullanımında zarar verebilir.  Bol su ile yıkanan halılar sıkma makinesinde sıkılır. Burada bazı halıların sıkılması sakıncalıdır. Özellikle antika halılar kesinlikle sıkılmamalıdır. Zira sıkma esnasında makine içinde halı gerilmeler olacağından iplikleri zarar görebilir.

Sıkma işleminden sonra kapalı halı kurutma odalarında kurutulur ve artık son kontrolden sonra halınızı gönül rahatlığı içinde kullanmanız için tam zamanında kapıda teslim ederiz. Böyle titiz bir yıkama sonrası halılarda renk solması, yıpranma söz konusu dahi değilidr. Ücretsiz servisimiz ile Ataşehir el dokuma halısı yıkama hizmetini bizden almak için iletişime geçebilirsiniz.

Ataşehir el dokuma halı yıkama: Halı yıkamaişindeki tecrübemiz ile Ataşehir ilçesine el dokuma halısı yıkama hizmeti vermekteyiz.

Ataşehir Nepal halı yıkama; firmamız Nepal halılarınızı garantili olarak yıkamaktadır. Tezaltem iletişim bilgilerimiz:

Ataşehir Step halı yıkama; Tezaltem step halılarınıza zarar vermeden tam zamanında teslim etmektedir.

Tezaltem Telefon 2 :  0216 415 98 98

Diğer hizmetlerimiz: Kayışdağı halı yıkama, Örnek mahallesi halı yıkama, İnönü halı yıkama, Batı Ataşehir halı yıkama

 

 

Halı Yıkama Ataşehir Kayışdağı

Halı yıkama işi gün geçtikçe değer kazanan bir iştir. Hijyen konusu da teknloji ve bilginin hızla gelişmesi ile de büyük önem taşımaktadır. Profesyonel bir halı temizliği için firmamız büyük çaba harcamaktadır. Hizmet bölgemizi de gün gün genişletmekteyiz. Ataşehir halı yıkama hizmeti ile başladığımız bu sektörde Kadıköy ilçemizi de servis bölgemize katmış buunuyoruz. Ayrıca ataşehir’in tüm semt-mahallelerine hizmet götürdüğümüzü de belirtelim.

Halı Yıkama Ataşehir Kayışdağı

halı yıkama Kayışdağı

Önem verdiğimiz konuların başında müşteri memnuniyeti gelmektedir. Firmamız tüm halı çeşitlerini garantimiz altında yıkamakta ve tam zamanında teslim etmektedir. Gelişen teknolojiye ayak uyduran firmamız kapalı odalarda halı yıkama temizleme hizmetini Ataşehir Kayışdağı ilçesine de ulaştırmaktadır.

Ataşehir Kayışdağı mahallesine 10 yıldır profesyonel halı yıkama hizmeti vermekteyiz. Kurumsal yapımız ile müşterilerimizin beğenisini kazanmış bir şekilde sıkça aranan bir firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kayışdağı halı yıkama  hizmetini garantili olarak yapan sayılı firmalardan birisiyiz.

Kayışdağı Halı Yıkama

Hızla gelişen yapılaşmayla birlikte hizmet sektörü de paralel olarak gelişmektedir. Temizlik için hanımların büyük vaktini alan bu işi artık bir çok firma üstlenmektedir. Uygun fiyatlı olması ile de tercih sebebidir. Kayışdağı halı yıkama hizmeti de hanımların yılda en az 1 kere başvurduğu artık halı yıkamacılara bırakılan bir iş sektörüdür. Önemli nokta profesyonel halı yıkama yapan bir firma ile iletişime geçmektir. Eğer merdiven altı diye adlandırılan kaçak kişilere denk gelirseniz halınıza belki bir daha kavuşamayabilirsiniz.

 

Ataşehir Step Halı Yıkama

Ataşehir Step halı yıkama hizmeti veren firmamız bu kapsamda bir çok halı çeşidini yıkamaktadır. Nepal, Çin, Hereke bunlardan bir kaçıdır. Step halıları bildiğiniz gibi kalitesi ve fiyatı olarak diğer halılardan farklıdır. Step halı yıkama hizmetini Ataşehir’de bir çok firma sorun çıkar endişesi ile yıkamak istemez. Firmamız Tezaltem halı yıkama , kalitesi ve tecrübesi ile Step halı ve diğer kaliteli halılarınızı garantili olarak yıkamaktadır.

Step halı yıkama

Ataşehir step halı yıkama

Step halıları yapısı ile dediğimiz gibi diğer halılardan ayrılmaktadır. Kesinlikle otomatik makinelerde yıkanmasını önermediğimiz bu halılar el makineleri ile yıkanmalıdır. Hassas bir yıkama isteyen Step halıları için yıkama şampuanı ise natürel şampuan tercih edilmelidir. Kesinlikle çamaşır suyu veya leke çıkarıcılarını Step halıları için önermemekteyiz.

Tam zamanında teslim

Halınızı tam zamanında almak ister misiniz? Firmamız bu konuda büyük dikkat göstermektedir. Siz değerli müşterilerimizi zamanın çok değerli olduğu günümüzde saatlerce yıkamacıyı beklemek zorunda bırakmıyoruz. Söz verdiğimiz gibi tam zamanında alıyor yine tam zamanında teslim ediyoruz.

Ataşehir’de Step Halı Temizleme

Yukarıda belirttiğimiz gibi pahalı ve bir o kadar sade görünümleri ile tercih sebebi olan Step halılarını firmamız garantili olarak yıkamaktadır. Büyük paralar vererek aldığınız bu halının elbet bir oto yıkamacıda yıkanmasını istemezsiniz. Dolayısıyla halı yıkamacınızı iyi seçmeli profesyonel halı yıkama firmasını tercih etmelisiniz. Tezaltem kalitesi ile size en iyi hizmeti sunmaktan onur duyar.

Ataşehir Nepal Halı Yıkama

Ataşehir Nepal halı yıkama hizmeti veren firmamız bu kapsamda bir çok halı çeşidini yıkamaktadır. Nepal halıları bildiğiniz gibi kalitesi ve fiyatı olarak klasik makine halılarından çok daha farklıdır. Nepal halı yıkama hizmetini bir çok firma sorun çıkar endişesi ile yıkamak istemez. Firmamız Tezaltem halı yıkama , kalitesi ve tecrübesi ile Nepal halı ve diğer kaliteli halı çeşitlerini yıkamaktan çekinmez.

Nepal halı yıkama

Nepal halıları yapısı ile dediğimiz gibi diğer halılardan ayrılmaktadır. Kesinlikle otomatik makinelerde yıkanmasını önermediğimiz bu halılar el makineleri ile yıkanmalıdır. Hassas bir yıkama isteyen Nepal halıları için yıkama şampuanı ise natürel şampuan tercih edilmelidir. Kesinlikle çamaşır suyu veya leke çıkarıcılarını Nepal halıları için önermemekteyiz.

Ataşehir’de Nepal Halı Yıkama

ataşehir nepal halı yıkama

Yukarıda belirttiğimiz gibi pahalı ve bir o kadar sade görünümleri ile tercih sebebi olan Nepal halılarını firamız garantili olarak yıkamaktadır. Büyük paralar vererek aldığınız bu halının elbet bir oto yıkamacıda yıkanmasını istemezsiniz. Dolayısıyla halı yıkamacınızı iyi seçmeli profesyonel halı yıkama firmasını tercih etmelisiniz. Tezaltem kalitesi ile size en iyi hizmeti sunmaktan onur duyar.

Ataşehir’de Halı Yıkama Firmaları

Firmamız Ataşehir’de halı yıkama hizmeti vermekle birlikte , profesyonel halı yıkama işi yapan yakın kardeş firmaları da önermektedir. Çok hızlı gelişen Ataşehir ilçesinde aradığınız hizmeti en iyi şekilde yapan firmaları bulmak büyük önem taşımaktadır. Kandırmacanın hat safhada olduğu günümüzde halısını yıkamacıdan teslim alamayan kişiler ile halısını yırtık sökük olarak teslim alan kişiler gibi daha bir çok konuda sorun yaşan tüketici hiç azımsanmayacak boyuttadır.

Derneğimizin halı yıkama ile ilgili şu şikayet sayfasını incelemenizi öneririz: http://www.ishayder.com/hali-yikama-sikayetleri-2

Aatşehir'de halı yıkama firmaları

Hal böyle olunca tavsiye halı yıkama firması arama çabasına girilmektedir. Firmamız Tezaltem Ataşehir halı yıkama firması aşağıda bir kaç örnek halı yıkama firması önermektedir. Bu firmalardan size uygun olan firmaları tercih edebilirsiniz.