Tezaltem, Hereke halılarınızı titiz bir şekilde yıkamakta ve Hereke halı yıkama hizmetini sizlere garantili olarak sunmaktadır. Bu sayfada Hereke halıları hakkında kısa bilgiler vererek nasıl yıkandığını anlatmaya çalışacağız.

Hereke Halısı Nedir?

hereke halısı yıkama

Hereke halısı pamuk iplik üzerine yün ve ipek üzerine ipek olarak iki türlü dokunur. Yün halıların dm²’sinde 3600 ilmek bulunur. Kalitesi 60×60 olarak adlandırılır. İpek halılarda ise dm²’de 10.000 ilmek olur. Kalitesi 100×100 olarak adlandırılır. Her ne kadar daha sık dokunmuş halılar da olsa gerçek Hereke halılarının standartları budur.

Hereke halıları Türkiye’nin en değerli halıları olarak ilk sırada gelmektedir. 1843′ te Hereke’ de kurulan halı fabrikasında dokunmaya başlanan Hereke halıları saraylarda kullanılmıştır. Muhteşem güzellikleriyle dikkat çeken halılar az sayıda ve nadide sanat eserleridir. Hereke halısı yıkama hizmeti veren fabrikamız Hereke halılarını özelliklerini bozmadan temizler ve özel yöntemlerle kurutur. Hereke halılarının yıkanması ustalık gerektiren bir konudur. Yanlış yıkamada geri dönüşü olmayan hasarların oluşabileceği Hereke halıları özellikle renk karışma konusunda dikkat edilmesi gereken halı çeşitlerindendir.

Hereke Halıları Nasıl Yıkanır?

Doğru Temizleme

Bizler halılarınızın çeşidine göre temizleme yöntemleri ve deterjanlarımızla halınıza özel uygulama yapıyoruz bu şekilde halınızı hem bakteri ve mikroplardan arındırıyor hem de yıpranmadan temizlemiş oluyoruz. Hereke halınızı özenle yıkayıp sizlere tam zamanında teslim ediyoruz. Müşteri memnuniyeti garantisi verdiğimiz hizmetimizden emin olabilir gönül rahatlığıyla halınızı bizlere teslim edebilirsiniz. Yanlış yıkamalar sonucu kötü sonuçlarla karşılaşmaktan korkuyorsanız deneyim, usta ekip ve ekipmanlarımıza güvenebilirsiniz. Bizler halınızı olması gerektiği gibi hijyenize edip tam temiz bir şekilde zamanında sizlere teslim ediyoruz. Şunu özellikle belirtelim; Hereke halılarını evde temizlememeye gayret gösterin. Yanlış kullanım halınızın deforme olmasına sebep olabilir. Mutlaka bir uzman kişi tarafından yıkanmalıdır. Tezaltem, Hereke halılarınızı garantili olarak yıkamakta ve tam zamanında teslim etmektedir.