Bünyan Halısı Yıkama

Bünyan halısı yıkama

Bünyan halısı nasıl yıkanır?

Bünyan halısı yıkama için öncelik kir ve tozlardan arındırılmış bir halı halidir. Islatıldığı andan itibaren hemen fırçalama işlemine geçilmelidir. İşlem sonrasında yine seri bir şekilde durulama yapılmalıdır. Eğer halının cinsi tüylü ise diplerde biriken tüyler, havlar özellikle temizlenmelidir. Bu da kullanılacak şampuanın kaliteli olması ile ancak mümkün olur. Hijyenlik ve parlaklık bir halı için vazgeçilmez iki detaydır.

Bünyan halısı yıkama

Bünyan halısı

El dokuma halılarında kalite bilindiği üzere atılan ilmek, düğüm sıklığı ve boyası itibari ile değişen bir durumdur. Eğer yıkama esnasında boyalarda renk açılması söz konusu olursa bu ister amatör ister profesyonel olsun bir yanlışlık var demektir. Bilinçsiz temizleme işlemi her şekilde mevcut olup olan halılara olmaktadır. Halılar kesinlikle tek tek yıkanmalıdır, önce kaba kirlerden arınma en önemli aşamadır. Dokuma halıların düzenli bir şekilde profesyonel bir yıkama şirketinde yıkanması önemlidir.

Durulamanın iyice yapıldığından emin olunduktan sonra aynı hızla halı sıkma işlemine alınmalıdır. Boya akma ihtimali düşünüldüğünden tek başına sıkım yapılması uygun olan çözüm yoludur. Bünyan halıları yıkaması ve sonrasındaki her aşama tecrübeli personel arar. Bu tecrübeyi biz de bulacağınızı özellikle belirtmek isteriz.

 

Bir yanıt yazın