Halı yıkama sektörü son yıllarda hızla gelişmiş ve günümüzde hemen hemen her eve bir halı yıkamacı girmeye başlamıştır. Bu sayfada sizlere tesisimizdeki halı yıkama işleminden ve halı temizliğinin hayatımızdaki yerinden bahsetmeye çalışacağız.

Tezaltem Halı Yıkama Fabrikası halıları nasıl yıkıyor?

  1. Toz Çırpma Makinesinden geçiriyoruz.
  2. Tam Otomatik Halı yıkama makinesi ile yıkıyoruz.
  3. Sıkma makinesinde 3 dk sıkıyoruz.
  4. Kapalı odada kurutuyoruz.
  5. Kalite kontrolden geçiriyoruz.
Toz Çırpma Aşaması

Halı Yıkamanın Geçmişi

Halı temizleme işlemi 10-15 yıl öncesine kadar ev temizliğinde büyük yeri olan bir temizlik işlemiydi. Haliyle ev hanımlarının çilesi diyebiliriz. Artık bu işi halı yıkamacılar devralarak ev hanımlarının omuzlarındaki onca yükten birini kurtarmış olmaktadır. Bu nedenle halı yıkama firmalarına ihtiyaç duyan ev hanımları eş dostun tanıdığı veya teknolojiyi kullanarak internetten halı yıkama firması bulmaktadır. Peki halınız gerçekten temiz yıkanıyor mu?

Tam Otomatik Makinede Yıkama

Profesyonel Halı Yıkama İşlemi

Halı yıkama işlemi büyük dikkat isteyen profesyonel aşamalardan oluşan bir işlemdir. Bu işi yaparken dikkatli olunmalı, halıya zarar vermeden maksimum temizlik elde edilmelidir. Tezaltem Halı Yıkamada natürel halı şampuanları kullanarak halıya zarar vermeden yıkama işlemini gerçekleştiriyoruz. Halı yıkama makinemiz ile halının her bir noktasına gezerek en derindeki maytları bile rahatlıkla temizliyoruz. Halı temizliğinde püf noktalardan birisi halının bol su ile durulanmasıdır. Şampuan kalıntıları halının daha hızlı bir şekilde kirlenmesine yol açacağından iyi bir şekilde durulanmalı ve sıkılmalıdır. Kurutma işleminde kapalı oda tercih edilmelidir. Tezaltem halı yıkama profesyonel halı temizliği ile hizmetinizdedir.

Aşağıdaki resimde fabrikamızda yıkanan halıların kurutma aşaması görülmektedir. Kapalı alanda toz ve güneşe maruz kalmadan kurumaktadır. Firmamız tam zamanında hizmet ile tüm Ataşehir ve Kadıköy ilçelerine profesyonel hizmet sunmaktadır.