Antalya Halı Yıkamacılar Toplantısına Katıldık

Bu geçtiğimiz hafta sonu Antalyada 14.sü yapılan İstişare Toplantısına Tezaltem Halı Yıkama olarak katılım sağladık. Büyük bir katılım ile gerçekleşen etkinliğe ait notlarımızı paylaşmak istedik.

2006 yılında kurulan Phtyd her yıl olduğu gibi bu yıl da istişare ve tanışma toplantısı düzenledi. Firma olarak bizler de bir kaç arkadaş ile birlikte Cuma günü otele giriş yaptık. Kısa bir dinlenmenin ardından otelin hizmetlerinden yararlanmak için aktiviteler katı olan -1. katta havuz, hamam hizmetlerini denemiş olduk. Daha sonra akşam yemeği ile birlikte tanışma toplantısına katıldık.

Antalya halı yıkama toplantısı

Cuma Akşamı Tanışma Toplantısı

Phtyd Başkanı Sayın Bahattin ERSÖNMEZ in kısa açılış konuşmasından sonra sektör hakkında bilgiler verildi. Daha sonra yeni üyelere katılım belgeleri ve Phtyd halısı teslim edildi.

Cumartesi

Cumartesi kahvaltının ardından saat 10:00 da asıl program başladı. Phtyd Başkanının kısa açılış konuşmasından sonra sözü Bursa Muhtelif Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı A. Özkan İLHAN aldı ve meslek odalarının halı yıkamaya kattıkları değerler hakkında bilgiler verdi. Sayın İLHAN’ın konuşmasından sonra MEB Mes. Eğt. Daire Başk. Şube Md. Sayın Refik OLGUN sözü aldı.

Sayın OLGUN, 3308 sayılı yasanın öneminden, halı yıkama mesleğinin çıraklıktan ustalığa kadar geçen süreçler ve genel olark görüşlerini bildirdi. Çok detaylı bir sunum hazırladığı için şükranlarımızı sunuyoruz. Konuşmasından sonra soruları kabul eden sayın OLGUN, büyük bir samimiyetle soruları cevapladı.Sayın Olgun’un konuşmasından sonra toplu hatıra fotoğrafı çekilerek öğle yemeğine geçildi.

Yemekten sonra Dernek Başknaları toplantısına da katıldık. Sayın Bahattin ERSÖNMEZ yine burda da güzel bir konuşma yaptı. Konuşmasında derneğin faaliyetleri ve 2018 yılı faaliyet planlaması ie birlikte halı yıkama işinin makineleşmesi ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra karşılıklı soru-cevaplara geçilerek sosyal medyada büyük tartışma oluşturan konular da açıklığa kavuşmuş oldu.

Program sonunda kısa bir serbest zamandan sonra yemeğe geçildi ve yemeğin ardından İstişare Toplantısınınn Galası yapıldı.

Pazar ve Son Gün

Pazar günü artık dünüş için hazırlıklar yapıldı ve önce kahvaltı daha sonra hazırlık ve havaalanına yolculuk şeklinde süreç ilerledi.

Genel olarak Tezaltem Halı Yıkama olarak çok verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Yeni üyeler, yeni çalışma sistemleri ve sektöre katılan yeniliklerden haberdar olmuş olduk. Aşağıda etkinlik ile ilgili fotoğrafları beğeninize sunuyoruz. Tezaltem halı yıkama bu tür etkinliklere katılarak her zaman için halı yıkama sektörünün kalbinde yer alamaya devam edecektir.

Antalya halı yıkama toplantısı

Antalya halı yıkama toplantısı

Antalya halı yıkama toplantısı

 

Bir yanıt yazın