Kilim yıkama hizmeti için Tezaltem halı yıkama garantili yıkama yapmaktadır. El emeği kilimler hassas halı çeşitlerindendir. Genelde kök boyası kullanıldığı için kimyasallara karşı çok hassas halıdır. Dolayısıyla uzman kişiler tarafından yıkanması doğru olacaktır.

Halı temizliği özellikle çocuklu evlerde çok önemli bir faktördür. Temizliğine dikkat edilmeyen halılar tamamen mikrop barındırma açısından bir numaralı tehlike arz eder. Özellikle küçük yaşlardaki çocuklarda astıma kadar gidebilecek sorunlar yaratırlar. Halılar derinlemesine temizlik yapılmadığı takdirde diplerde bakteriler ürediğinden ve bunlar temizlenmediğinden ev için sağlığı bozan faktörler arasındadır. Kilim yıkama tecrübe isteyen bir iştir. Firmamız bu noktada özel yıkama makinelerinde el değmeden halılarınızı yıkar. Bir tüketici olarak halı yıkamadan kaliteli hizmet alabilmeniz için sertifikalı halı yıkama fabrikalarına gözünüz kapalı teslim etmelisiniz. Evde uygulanacak temizlik malzemeleri yapılacak olan halı temizliği tam anlamıyla yeterli değildir. Bu sebeple rutin bir şekilde sağlık açısından profesyonel kişiler tarafından ve özel yöntemlerle halıların yıkanması gerekli olandır.

kilim yıkama

Yukarıda örnek bir kilim görülmektedir. Motiflere dikkat edilirse Anadolunun klasik motiflerini barındırdığını görebilirsiniz.

Görüntü olarak estetiklik hat safhada olsa da temizliği zor ve bir o kadar da önemlidir. Bu tarz halılarda öncelikli vakumlu makineler içeriğinde birikmiş olan tozu almaktır. Daha sonrasında profesyonel makineler ile temizliği gerçekleştirilir.

Firmamız halı temizliklerinde son donanıma sahip profesyonelce yıkamalarda ve derinlemesine temizliklerde özenlidir. Halıların diplerine yerleşmiş olan ve temizlenmesi oldukça güç olan mikroorganizma ve bakterilerden arındırmakta, özel halı şampuanları ile zarar vermeden teslimat düşüncesindedir.