Tezaltem halı yıkama firmasının hizmetleri arasında yer alan Yağcıbedir halısı yıkama hizmeti hakkında sizlere bu sayfada bilgiler vermeye çalışacağız. Yağcıbedir halısı nedir önce kısaca değindikten sonra Yağcıbedir halısı nasıl yıkanır, anlatmaya çalışacağız.

Yağcıbedir Halısı Nedir?

Yağcıbedir Halıları, Balıkesir’in Sındırgı ve Bigadiç köylerinde yörükler tarafından dokunan ve dokuyan insanların yaşamlarını halılarına aktardığı bir halı türüdür. Üç çeşidi vardır: Karagöz, Heybesulu ve Yedielli

Yağcıbedir Halılarında 4 ana renk (Al, nariç, ak, ve gök) hakim renktir. Kök boyası ile boyanan iplerin renkleri halılar kullanıldıkça parlar. Dünyada Türk düğümü olarak bilinen Gördes tekniği ile ilmeklenir. 1 dm²’sinde 1400-1600 düğüm, 1 cm’sinde de 30-35 ilmek bulunur. Bu yüzden halıların ömrü 150-200 yıldır. Dokunan motiflerin tamamının bir anlamı vardır. Vikipedia

yağcıbedir halı yıkama

Yağcıbedir halı yıkama

Yağcıbedir halı yıkama işini diğer halılardan ayıran özellik, yanlış yıkama yöntemi sonrası o güzelim renginin bozulmasıdır. Bu duruma düşmemek için profesyonel dokuma halıları yıkayan firmaları tercih etmelisiniz.

Türk milleti olarak temizliğe ne kadar önem verdiğimiz evlerimizin içinden belli. Temizlik yaparak çocuklarımızın sağlığını ne kadar dikkate aldığımız ortaya koymuş oluyoruz. Çocuklarımızın sağlığını korumak bizlerin en büyük görevidir. Hanımlarımız her döneme özel yaptıkları belli temizlikler vardır. Bazı dönem temizliklerinde evimizi dip köşe kaldırarak yapıyoruz. Camlarımızı silerek, halılarımızı yıkayarak yaptığımız büyük temizlikler vardır. Bazı yerlerde imkanlar var ki insanlar halılarını kapılarının önünde yıkarken bazı yerlerde ise o imkanlar yoktur. Artık son teknolojinin getirdiği halı yıkamacıların çıkmasıdır. Yağcı bedir halısı yıkama sistemi ile temizlikleri kolaylık sağlayarak zamandan kazanmış oluruz. Eskiden halılar yıkanırdı, günlerce balkonda kurutulurdu. O çekilen eziyette cabasıydı. Şimdi evlerinizden alınarak tertemiz bir şekilde evinize teslim ediliyor.

Yağcıbedir halısı Nasıl yıkanır?

Sorunsuz yıkama!
Yağcıbedir halısı yıkama anında dikkat edilecek en önemli husus natürel şampuan kullanımı ve halının el makineleri ile yıkanmasıdır. Eğer otomatik makinelerde yıkarsanız halının zarar görme ihtimali yüksektir. Aşağıdaki videoda birebir Yağcıbedir halısının yıkama şekli görülmektedir. Bol halı şampuanı ile yıkanmakta ve ardından bol su ile durulanmaktadır. Durulanan halıları sıkılarak kurumaya bırakılır.

Temizlikte en iyisini yapan Tezaltem, yağcıbedir halısı yıkama merkezi ile temizliğimiz daha çabuk bitiyor. Vermiş olduğu hizmet doğrultusunda, müşteriye en temiz en güvenli hizmeti vermek için saatlerce çalışıp müşteri memnuniyetini en iyi derecede sağlamaya çalışıyoruz. Sizlerin temizliğe verdiği önemi göz önünde bulundurarak son teknoloji ile en iyi temizlik malzemelerini kullanarak sizlere en uygun hizmeti vermeyi ilk hedefimiz belirledik. Sizlerin bizleri tercih etmesi bizlerin en iyi kalite vermesi demektir.

Firmamız el dokuma halılarından İran halısı, Çin halısı ve Hereke halılarını titizlikle yıkamakta ve tam zamanında teslim etmektedir.

Tavsiyelerimiz:

  • Yıkama için mutlaka profesyonel ve garanti veren firmayı tercih edin
  • Lekelere profesyonel destek almadan müdahale etmeyin
  • Haftada en az 2 kere elektrikli süpürge ile süpürebilirsiniz.