Halıları Yıkarken Nelere Dikkat Ediyoruz

Halı yıkama işine büyük önem veriyoruz. Fabrikamıza gelen tüm halılar titiz bir yıkama işleminden geçerek garantili olarak teslim edilmektedir. Sizlere bu işi yaparken nelere dikkat ettiğimizi anlatmaya çalışacağız. Halı yıkama firması Tezaltem.

halı yıkama aşamaları

Halı Yıkama Aşamaları

1- Halının sipariş sonrası müşteriden alınması: Bizlere ulaştıktan sonra uygun bir zaman diliminde servis personelimiz adresinize gelerek halıları alır ve size bir fiş verilir. Bu fişte halının özellikleri ve varsa notunuz yazılır. Daha sonra halılar fabrikamıza getirilir.

2- Halılar fabrikamıza geldikten sonra yıkama işleminin belirlenmesi için çeşitlerine göre ayrılır. Makinede yıkanacak halılar makine istasyonuna, elde yıkanacak hassas halılar da elde yıkama istasyonuna götürülür. Yıkama aşamasında natürel şampuanlar kullanılarak halının tam anlamıyla temizlenmesi sağlanır. Halıda leke varsa leke çıkarma işlemi uygulanır. Bol su ile durulanan halır sıkma bölümüne aktarılır.

3- Yıkanan halılar halı sıkma makinesinde ortalama 2-3 dk. boyunca sıkılır. Bu işlemde halıdaki suyun büyük bir bölümü atılır ve kuruması için daha elverişli hale gelir.

4- Halılar özel askılara asılarak kurutulur. Fabrikamızda halılar 24 ile 48 saat arasında hazır hale gelmektedir. Çok yoğun olduğumuz ilkbahar mevsiminde bu süre biraz artabilmektedir.

5- Kalite kontrol ve paketleme: halılar kuruduktan sonra tek tek kontrol edilir. Kontrolden geçen halılar paketlenerek depoya götürülür. Depodan sırası gelen halılar servis personelimiz tarafından adresinize ücretsiz servisimi ile teslim edilir.

Halı Yıkarken Dikkat Ettiğimiz Hususlar

  • Fabrikamıza gelen tüm halılar hem leke hem hasar kontrolünden geçmektedir.
  • Yıkama işleminde mutlaka natürel yani doğal şampuanlar kullanmaktayız.
  • Lekelere özel leke çıkarıcılar kullanmaktayız ve % 90 gibi başarı elde etmekteyiz.
  • Müşteriye verdiğimiz zaman dilimlerine büyük dikkat göstermekte mümkün mertebe aşmamaya çalışmaktayız.
  • Müşteri memnuniyeti büzüm için olmazsa olmazlar arasındadır. Memnun kalmadığınız yıkama işleminde 2. yıkamayı ücretsiz olarak tekrar yıkama yapıyoruz.

Bir yanıt yazın