Halı Bakımı ve Temizliği Nasıl Olmalıdır

Halı bakımı ve temizliği ile ilgili tecürbelerimize de dayanarak sizlere bu sayfada bilgiler vermeye çalışlacağız. Özellikle püf noktaları ile de halınızın ömrüğnü ve daha temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Halı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

halı bakımı ve halı temizliği

Hemen hemen  her evde en az bir tane halı mevcuttur. Rengarenk çeşit çeşit ve her kalitede halı evlerimizi süslemektedir. Peki halınızın ömrünü nasıl uzatırsınız ve temizliği nasıl yapılmalıdır? Bir halının ömrünü direkt etki eden şey temizliğidir. Temir bir halı üzerinde akar ve mayt minimumda olacağı için halının ömrü de uzun olacaktır. Fakat kirli bir halı üzerinde rakamla teleffuz edemeyecek kadar çok akar, bakteri barınacağından dolayı halıyı gün geçtikçe tabiri yerindeyse kemireceklerdir. Şu sayfamızda halıdaki yaşayan canlılar hakkında bilgiler vermiştik: https://www.tezaltem.com/halilarda-yasayan-canlilar/ Dolayısıyla halının ömrü de kısalacaktır.

  • Halı bakımı için halınızın temizliğine büyük önem göstermelisiniz.
  • Haftada en az 2 kere güçlü bir elektrikli süpürge ile süpürmelisiniz.
  • Yılda en az 2 kere halıyı yıkamaya vermelisiniz. (Bu noktada şunu açıklamada fayda var, halıyı yıkama işini profesyonel firmaları vermenizi öneriyoruz, zira oto yıkamacı gibi yerlerde halı temizlenmez ortamın pisliğini alarak evlere gelmektedir)

Halı temizliği nasıl yapılır?

Halı temizliğinde yanlışlardan biri yıkama süresini mümkün olduğunca uzun tutmaktır. Yukarıda belirttiğimiz gibi halı temizliği için ilk önereceğimiz yöntem halıyı yıkatmanız olacaktır. Bunun yanında sık sık elektrikli süpürge ile süpürmek, leke oluştuğunda anında müdahale etmek (çoğu leke için profesyonel destek almanızı öneririz), halı ile birlikte ortamı da temiz tutmak halı temizliğinde büyük fayda sağlayacaktır.

Halı bakımı ve temizliğinde püf noktalar:

  • İlk önereceğimiz yöntem halının bulunduğu ortamı temiz tutmak olacaktır.
  • Bununla birlikte halının üzerine dökülebilecek sıvıları halıdan uzak tutmak,
  • Halıyı sık sık güçlü elektrikli süpürge ile süpürmek,
  • Yılda en az 2 kere profesyonel yıkamaya vermek,
  • Son olarak tavsiyemiz ise internetteki halı yıkamacıların görsellerine kolay kolay kanmamanız olacaktır.

Firmamız uzun geçmişi ve tecrübesi ile halı temizliği ile birlikte halınızın bakımını da yapmaktadır. Ataşehir ve Kadıköy ilçelerinde profesyonel halı temizliği hizmeti veren firmamız halınızın ilk günkü görünümünden de temiz bir şekilde teslim etmektedir. Tam zamanında teslim prensibini sunan sayılı firmalardan birisidir.

Sizlere bu sayfada halı temizliği ve bakımından bahsettik, püf noktalarını dikkate alırsanız halınızın ömrü uzayacak ve cebinizi de korumuş olacaksınız. Firmamız profesyonel hizmet vererek sizlere bu konuda yardımcı olmaktadır.

Bir yanıt yazın